Про нас

Молодіжний Оздровчий Спортивно-Туристський Екстремальний Центр (МОСТЕЦ)«Садниста» було створено 11 травня 2006 року.

Свою назву він дістав від гори Садниста (1 143 м), що знаходиться в північному пасмі Буковинського середньогір’я, разом з хребтом Букова ( 1 080 м) і г.Петроушка (1 139 м). Клімат та геоморфологія Саднистої типові для цієї частини Українських Карпат, але Садниста унікальна тим, що являє собою практично ідеальний полігон для заняття більшістю видів активного відпочинку та спортивного туризму.

До підніжжя г. Саднистої легко добратись на звичайному автомобілі. Недалеко залізнична станція. Навколишня гідросітка дає можливості для проведення спортивного (при великій воді) та рекреаційного сплаву на катамаранах та рафтах. В урочищі Лекече на північно-західному схилі знаходиться пасмо скельних масивів різної категорії складності. Цей скельний полігон ідеальний  для тренування  гірських туристів та скелелазів, неодноразово використовувався для проведення національних чемпіонатів зі спортивного туризму. Північний та північно-західний схили Саднистої розташовані відносно інших вершин та хребтів так, що сніг лежить до середини – кінця квітня. Це робить Саднисту привабливим регіоном для інвестицій в гірськолижний відпочинок та фрірайд. На захід та південь від Саднистої немає населених пунктів та господарств. Цей регіон  практично вільний від господарської діяльності людини. Одноденні трекінгові тури, походи за ягодами та грибами в цьому районі відкривають для туристів незайману красу Буковинських Карпат. Можлива організація та проведення війсково-туристичних турів на бронетранспортерах, мисливських турів. Гірські дороги, що залишились ще від Першої світової війни, дають практично необмежені можливості для джипінгу.

МОСТЕЦ Садниста не обмежується проведенням спортивних та туристичних заходів тільки на своїй території.  Інструкторами Саднистої постійно розробляються, проходяться та описуються нові туристичні маршрути по території Буковинських Карпат, Чорногірського та Горганського масивів. Розроблено, неодноразово пройдено та розробляються нові маршрути для рафтингу по річкам Буковини та Українських Карпат – Дністру, Черемошу, Чорному та Білому Черемошам, Пруту.

МОСТЕЦ Садниста займається організацією та проведенням дитячих наметових таборів. Дитячі табори проводяться в польових умовах в мальовничих куточках Карпат, на берегах чистих гірських річок.  Місце для проведення табору обирається на певній відстані від населених пунктів, куди можна без перешкод доїхати на автомобілі. Проживання дітей відбувається у наметах. Діти знаходяться під наглядом досвідчених інструкторів. В програму табору входять різноманітні екскурсії, короткі походи, велосипедні прогулянки, заняття з інструкторами по правилам поводження та виживання в горах, користуванню альпіністським спорядженням, приготуванню їжі в польових умовах. Табір організовується згідно відповідних правил та санітарних норм.

МОСТЕЦ Садниста має турагентську ліцензію для організації та проведення відпочинку за кордоном. Ми організовуємо відпочинок протягом цілого року на курортах Туреччини, Єгипту, Болгарії, Ізраїлю та в інших країнах.

Короткий перелік послуг:

 • Авіа-тури – польоти на спортивному літаку з інструктором
 • Польоти на параплані з інструктором
 • Трекінг-тури до скельних масивів, скелелазіння в зв’язках з інструктором
 • Сплав по гірським річкам на рафтах екіпажами по 7 чол. з інструкторами
 • Трекінг –тури зі сходженням на найвищі та найкрасивіші вершини Карпат
 • Спелео-тури в найкрасивіші печери Буковини та Тернопільської обл.
 • Велосипедні тури по Буковинським Карпатам з відвіданням історичних та природних пам’яток
 • Організація та проведення корпоративного відпочинку
 • Організація прогулянок на бронетехніці – військовий туризм
 • Організація турів за грибами та ягодами
 • Стрибки з парашутом
 • Організація відпочинку за кордоном
 • Організація та проведення літніх дитячих наметових таборів
 • Проведення екскурсій по визначним місцям Буковини та м. Чернівців

Всі заходи, що проводить МОСТЕЦ Садниста, виконуються досвідченими кваліфікованими інструкторами – членами Федерації спортивного туризму Чернівецької області. Інструктори та супроводжуючі туристичних груп беруть на себе організацію безпеки при проведенні турів. Для проведення екскурсій запрошуються кваліфіковані фахівці – викладачі Чернівецького національного університету. При необхідності МОСТЕЦ Садниста організовує трансфер, забезпечує учасників відповідним спорядженням та всім необхідним для проживання в польових умовах.